Havalandırma Tesisatı Pendik konusunda müşterilerimizi biraz olsun bu konuda bilgilendirmek isteriz. Kapalı olan yerlerde fazla insan bulunduğu zaman ve endüstriyel yerlerde ise bazı sebeblerden dolayı kirlenmiş olana hava devamlı yada geçici olmak şartıyla yenilenmelidir.  Havalandırma tesisatı  gerekli olan sistemler alanın hem sıcaklık düzeyini, hem ortamın nemini tüm 1 yıl süresince, dış hava şartlarından ayrı bir yapıda sabıt olarak tutulmasını hedefler.
Havalandırma Tesisatların temel unsurları şunlara dayanmaktadır;
 1- Sıcaklık
2- Hava hızı
3- Hava temizliği
İnsanın içinde bulunmuş olduğu yer havasına ısı, su buharı, karbondioksit gazı gibi iyi olmayan kötü kokular bırakmaktadır. Havalandırma Tesisatı Pendik   Fazla sayıda bulunan insanların aynı yerde bulunuyor olması sırasında havada bulunan gaz ve duman şeklinde kirlilikler yönününden daha fazla artmasının önüne gemek için bu fazla kişinin olduğu havalandırma tesisatının gerektiği yere mutlaka havalandırma tesisatı ile temiz hava aktarılması gerekmektedir.  Fabrika veya üretüm alanlarında ise imalatın çok daha iyi çalışılabilmesi için o yerin havalandırılması şarttır. Peki bu havalandırma tesisatı nasıl düzgün çalışır. Havalandırma tesisatının düzgün çalışabilmesi belli başlı bazı koşullar gerektirmektedir. Bu koşullar temelde sağlanmaz ise Havalandırma Tesisatı Pendik düzgün çalışması mümkün olmayacaktır.
Bu koşullar;
1.  Havalandırma tesisatının yapılacağı alana mutlaka temiz havanın girişinin yapılması,
2. Havalandırma tesisatının bulunduğu yerde rahatsızlık meydana getirecek  hava şiddetlenmesinin yaratacak (ceryanın) olmaması,
3. Havalandırma sisteminin bulunduğu alanın  havasını eşit  bir şekilde dağıtıp toplaması
4.Vantilatörlü tesislerde sesi en az düzeyde olacak şekilde çalışacak duruma getirilmesi gibi bazı temel hususlardır.
Peki havalandırma tesisatına neden ihtiyaç vardır? Havalandırma tesisatı niçin kullanılmalıdır?
Havalandırma;
1.Canlıların bulunmuş oldukları yerde, nefes alındığı, terleme yapıldığı, sıcah hava yaymaları, ve sayılamayacak kadar kötü koku yaymaları sebebiyle havalandırma tesisatı yapılmalıdır.
2.İşletm yerlerinde, üretim aşamasından taki satış aşamasına kadar meydana gelebilecek her türlü zarar veren tozların ve gazların giderilmesi.
3. Depolarda bulunan  gıda maddelerinin yada koku meydana getiren diğer ürünlerin yaymış oldukları koku sebebiyle bozulmalarının önüne geçmek için gereklidir.
Bizimle iletişime geçiniz.

HAKKIMIZDA

  • İSTANBUL/GAZİOSMANPAŞA
  • PAZARTESİ – CUMARTESİ: 09:00-18:00
  • +90 553 109 69 68
  • info@mekanikistanbul.com
Copyright © 2019