Yangın Tesisatı Pendik

Yangın Tesisatı Pendik Yangın pompaları 3 gruba ayrılmaktadır bunlardan ilki jokey pompasıdır. ikincisi elektirikli popma ve son olarakta dizel pompa olmaktadır. Yüksek yapılar ile birliklikte toplam kapalı kullanılan alanı 1500m2’den daha fazla büyük imalahthane, fabrika, sanayi, depo, atölye toplanma sebebi ile yapılmış olan eğitim yerleri. Ve kapalı alanlar kullanım alanı 2000 m2’den daha büyük tüm yapılarda yandın tesisatı yangın dolabı yapılması gereklidir. Yangın dolapları her katta ve aynı zamanda yangın duvarları ile ayrılmış olan her alanda aralarındaki uzaklık mesafesi 40 m’den fazla olmaması şeklinde düzenlenmesi gerekir.

 1. Gömme yangın dolapları
 2. Teçhizat bölmeli gömme yangın dolapları4
 3. Sıvaüstü yangın dolapları
 4. Teçhizat bölmeli sıvaüstü yangın dolapları
 5. Köpük karıştırıcılı gömme yangın dolapları
 6. Kış saha yangın ekipman dolabı
 7. Liman & marina yangın dolapları
 8. Tüp ve dolapları
 9. Bina dışı yangın hidrant dolapları

Yangın Tesisatı Pendik Kullanım alanları

Alışveriş merkezleri, iş merkezleri, konutlar, otelleer, havalanları, metrolar, hastaneler, spor salonları, sinemalar, tiyatrolar, okullar, üniversiteler, lojmanlar, villalar, tatil köyleri, otoparklar, fabrikalar, atölyeler, vs. Yüksek yangın sınıfı AFFF köpük konsantrasyonu içerir. Özellikle kimyasal veya petrol bazlı yangınlarda tercih edilir. Ev, ofis, eczane, bakkal, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, konutlar, oteller, hava alanları, metrolar, hastaneler, spor salonları, sinemalar, tiyatrolar, okullar, üniversiteler, lojmanlar, villalar, tatil köyleri, otoparklar, fabrikalar, atölyeler, vs.

Yangın hidrantları

İmar planlama alanı 5000 m2’den büyük olan ve içerinde her türlü kullanım alanı bulunan yerleşim alanlarında dış hidrant sistemi yapılması şarttır.

HİDRANTLAR ARASI UZAKLIK ÇOK YÜKSEK TEHLİKELİ BÖLGELERDE 40, YÜKSEK TEHLİKELİ BÖLGELERDE 100, ORTA TEHLİKELİ BÖLGELERDE 125, DÜŞÜK TEHLİKELİ BÖLGELERDE İSE 150 METRE ALINIR.

Yangın Tesisatı Pendik ekibi olarak müşterilerimize yapmış olduğumuz işleri son derece titizlik ve özenle yürütmekteyiz. Projenin her alanında ve her aşamasında yangın tesisatı hakkında bilgiler vermekte ve onları ilerleme aşamasında ki durumlarda bilgilendirmekteyiz. Mekanik istanbul firması sizleri proje derdinden kurtarıp tüm aşamayı ele almaktadır. Kadromuzda bulunan uzman ekiplerimiz bunun için eğitilmişerdir.

Hakkımızda daha detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz.

HAKKIMIZDA

 • İSTANBUL/GAZİOSMANPAŞA
 • PAZARTESİ – CUMARTESİ: 09:00-18:00
 • +90 553 109 69 68
 • info@mekanikistanbul.com
Copyright © 2019