Mekanik Tesisat Gebze

Mekanik Tesisat Gebze, inşaat işlerinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Bütün mekanik işleri içine almaktadır. Bu makalemizde, mekanik tesisatın en çok iş yaptığı; ısıtma-soğutma, havalandırma, doğalgaz, yangın, sıhhi tesisat, güneş enerjisi gibi alanlanları hakkında bilgiler verilerek, proje tasarımı ve hesaplamaları anlatılacaktır.

ısıtma sistemleri

ısıtma sistemleri genel olarak 4 de ayrılır

  1. merkezi ısıtma
  2. tekil ısıtma
  3. bölgesel ısıtma
  4. sıcak hava ile ısıtma

Merkezi Isıtma

Isıtma sistemi olacak tüm binaların bodrum katlarında ayrı bir şekilde kazan daireleri tesis edilmektedir. Kazanlarda üretilmiş olan ısının taşıyıcı akışkan ile bir vasıtayla istenen ortamlara aktarılmaktadır.

Mekanik Tesisat Gebze olarak uzman bir kadromuz bulunmaktadır. Uzman olan çalışanlarımız sizlerin istemiş olduğu projeleri en ince ayrıntısana kadar hesaplayarak çalışmaya başlamaktadırlar. Yıllarca edinmiş olduğumuz tecrübeli işimizi en titiz ve en güzel şekilde yapmak için kullanmaktayız.

Sıcak Sulu Sistemleri

Bir sıcak su sistemi genel olarak sıcak su kazanı, su taşıyıcı borular, ısıtıcı elamanlar, sürkülasyon pompası, otomatik kontrol cihazları ve ara parçalarından oluşur. ısıtıcı akışkan olarak sıcaklığı 110 derecenin altında bulunan sıcak su kullanılır. sıcak su sistemlerinin büyük çoğunluğu atmosfere açıktır ve su sıcaklığı 90 derece değerini aşmaz. sıcak su kazanında üretilen sıcak su, borularla ısıtılacak hacimlere yerleştirilmiş radyatör, sıcak hava apereyi gibi ısıtıcı elemanlara taşınır. burada soğğuyarak ısısını oda hacmine bırakan sıcak su kazana geri döner.

sıcak sulu tesislerde uygulanan başlıca sistemler

a- alttan dağıtmalı ve alttan toplamalı ısıtma sistemi,

b- üstten dağıtmalı ve alttan toplamalı ısıtma sistemi,

c- üstten dağıtmalı ve üstten toplamalı ısıtma sistemi,

 

Bu ısıtma sistemlerinde genel olarak bodrumda bulunan kata koyulan sıca su kazanından çıkmakta olan ana besleme borusu emiş kollektörüne gelmektedir. Pompa çıkış kollektörü ise dağıtma kollektörü görevini yapar. Bu alanlarda besleme kolonu adı verilmiş olan dik borularla su üst kısımlara gelir. her radyatöre branşmanlarla besleme kolonundan sıcak su bağlanır.

Mekanik Tesisat Gebze  daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HAKKIMIZDA

  • İSTANBUL/GAZİOSMANPAŞA
  • PAZARTESİ – CUMARTESİ: 09:00-18:00
  • +90 553 109 69 68
  • info@mekanikistanbul.com
Copyright © 2019