Gebze Mekanik Tesisat

Gebze Mekanik Tesisat Bu sistem çatısı teras olmayan ve tam bodrumlu binalarda uygulanır.  Tüm alanları aynı seviyede yani homojen bir şekilde ısıtmak olabilir. Bu nedenle en iyi çalışan sistem olarak bilinmektedir. Yukarıdan dağıtmalı olacak şekilde alltan ise toplamalı ısıtma tesisatında kazandan çıkmış olan beslenme kolonu ile su çatı katına ulaşır. Bu yerden %2 yada %3 eğimli olan dağıtım boruları ile birlikte çatı içinde bulunan düşey kolonlara gelir. Düşey olana ve  besleme kolonları ve aynı şekilde branşmanlarla radyatörler sıcak sudan faydalanmaktadır. Dönüş ise bir önceki sistemin aynıdır.

Üstten dağıtmalı ve alttan toplamalı ısıtma sistemi

Gebze Mekanik Tesisat Kapalı genleşme depolu üstten de dağıtmalı alttan toplamalı ısıtma sistemi görülmektedir. Üst kata çıkan gidiş borusunda en üst noktada hava tüpü, ½” hava boşaltma vanası ve otomatik hava pürjör montajı yapılmalıdır

Şekil 1.4 kapalı genleşme depolu üstten dağıtmalı alttan toplamalı ısıtma sistemi

Üstten dağıtmalı ve üstten toplamalı ısıtma sistemi

Mekanik tesisat konusunda uzman olan mühendislerimiz sizlerin her türlü sorusunu cevaplamaktadır.

Eğer bodrum katta boruları geçirmek zere hiçbir yer yoksa şemsiye sistemi denilen üstten dağıtmalı ve üstten toplamalı ısıtma sistemi kullanılabilir. Gebze Mekanik Tesisat Sistem pompa yardımı ile doğal dolaşıma karşı çalıştığı için 90/70 derece sistemin basınç kaybı hesabında 1 m düşey boru için 12,5 mmss eklenmelidir. (gidiş ve dönüş boruları toplamında 25 mmss eklenmelidir.)

Isıtma bakımından istenmeyen en kötü olan bir sistemdir.

Tekil ısıtma (kat ve villa ısıtması)

Kombi veya kazan tipi ısıtma cihazları kullanarak yapılacak kat kaloriferi sistemi ile veille tipi binaların veya tesisatı bulunmayan çok katlı binaların bağımsız olarak ısıtılmasıdır.

Mekanik tesisat ve diğer tüm konularda aklınıza gelen bir soru yada merak ettiğiniz bir şey var ise sizlere bir telefon kadar uzaklıktayız  bizlere istediğiniz her an ulaşıp tecrübelerimizden ve bilgilerimizden yararlanmanız mümkündür.

Mekanik tesisat ekibi olarak her türlü projeyi alıp uzman ekiplerimiz sayesinde tayin edilen süre içerisinde teslim etmekteyiz.

Bizimle iletişime geçin.

HAKKIMIZDA

  • İSTANBUL/GAZİOSMANPAŞA
  • PAZARTESİ – CUMARTESİ: 09:00-18:00
  • +90 553 109 69 68
  • info@mekanikistanbul.com
Copyright © 2019