Pendik Havalandırma Tesisatı 

Pendik Havalandırma Tesisatı  yapı alanında bulunan hava kirliliği bir hayli fazla olmaktadır. Bu oluşmakta olan hava kirliliğinin ortadan kaldırılasında ve aynı zamanda temiz bir yaşam için ihtiyaç duymuş olduğumuz oksijenin sağlanmasında en uygun ve en iyi yöntem doğal yollar ile havalandırmadır. Bu bahsetmiş olduğumuz doğal havalandırma için uygun özelliklere sahip olan havalandırma tesisatının içine hava alınmalı ve bu kirlenmiş olan içerde bulunan havada dışarıya aktarılmalıdır.

Pendik Havalandırma Tesisatı  Isındıkça yükselmeye devam eden havanın soğuk hava ile yerlerinin değişmesi sonuncunda meydana gelen havanın  yükselen havanın soğuk hava ile yer değiştirmesi sonucu oluşan havanın. Nitelikleri havalandırmanın etkili olması yönünden önem arz etmektedir. Yapının bulunmuş olduğu konum, durmuş olduğu biçimi, duvar kısımda bulunan boşluklar, kuleler veya bacaların hava yolu ile ilişkisi. Doğal havalandırma için mutlaka gerekli olmaktadır.

Pendik Havalandırma Tesisatı  Yapının şekli dışarda bulunan havanın deviniminin yapı alanında oluşturmuş olduğu yüksek basınç bölgelerini. Ve düzey alanlarını etki etmektedir. Cephesi dar dıştaki havanın devi yönünde biçimlenen yapıların geniş olan cephe kısımlarında negatif bir basınç bulunması sonucu güçlü bir şekilde emme etkisi meydana gelmektedir. Havalandırma tesisatının bulunduğu yapının geniş olan cephesi hava devinimi yönünde oluşturulursa.

Bu alanda pozitif bir basınç ile güçlü bir şekilde itme etkisi, karşı tarafta ki cephede ise bu negatif bir basınç ile güçlü emme etkisi meydana getirir.  Yapı kabuğunun  şekillenmesi ve üst örtüde bulunan eğimi hava deviniminin yapı alanında oluşturmakta olduğu basınç alanlarını ve seviyesini etkiler. Yapı alanında doğal bir havalandırma tesisatının etkisini artırmak için havalandırmada bulunan bacalar. Güneşin yakıcı etkisi ile yapı alanında bulunan kirli havanın. Dışarı doğru atılmasını sağlamakta olan güneş bacaları ve yahut dış havanın üst alanlardan yapı içine alınmak suretiyle. Mekanlarda dolaşmasına yardımcı olan rüzgar kelepçeliri de kullanılabilinmektedir.  Bu makalemizde sizlere havalandırma tesisatı hakkında bilgiler verdik. Eğerki sizlerde projenizi güvenilir bir firmaya emanet etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Hakkımızda daha fazla detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

HAKKIMIZDA

  • İSTANBUL/GAZİOSMANPAŞA
  • PAZARTESİ – CUMARTESİ: 09:00-18:00
  • +90 553 109 69 68
  • info@mekanikistanbul.com
Copyright © 2019